Back to Top

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze 

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Spisanie oświadczenia powypadkowego w przypadku stłuczki autem za granicą jest wręcz rzeczą niezbędną, także widać wyraźnie, że do sprawy trzeba podejść jak najbardziej poważnie. Oczywiste jest to, że takie oświadczenie musi zostać spisane w sposób prawidłowy, a więc warto zapoznać się najpierw z jego wzorem, aby nie popełnić żadnego błędu. Wielu z nas zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że taka stłuczka autem za granicą oznacza możliwość uzyskania z tego tytułu odszkodowania, co jest bardzo istotne. Warto więc o nie walczyć, a tutaj przyda nam się oświadczenie powypadkowe, które może równie dobrze zostać spisane przez znanego rzeczoznawcę samochodowego, który nas na pewno nie zawiedzie.
Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz
Dzięki temu stłuczka autem za granicą zakończy się dla nas w stu procentach szczęśliwie i nie będziemy musieli martwić się o to, że nie będziemy posiadali pieniędzy na naprawę szkód, bo rzeczoznawca pomoże nam je w szybkim tempie wywalczyć. Warto posiadać zaufanego rzeczoznawcę, który pomoże nam w takim przypadku spisać tego typu oświadczenie, aby stłuczka autem za granicą nie spędzała nam snu z powiek. Na pewno doświadczonych osób z tej dziedziny na terenie naszego kraju znajdziemy sporo, więc trzeba się za nimi tylko i wyłącznie dobrze rozejrzeć, a problem będziemy mieli wtedy z głowy i stłuczka autem za granicą pozytywnie się dla nas zakończy. Spisanie takiego oświadczenia to oczywiście poważna czynność, która może trochę potrwać, dlatego też trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale mamy wtedy zdecydowanie większe szanse na to, iż ubezpieczyciel wypłaci nam należne pieniądze w wyniku stłuczki autem za granicą.


Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz Chyba każdy z nas wie bardzo dobrze o tym, że
stłuczka autem za granicą może zostać załatwiona w sposób polubowny dla obu stron, a więc warto najpierw spróbować dogadać się ze sprawcą wypadku, być może nie będziemy musieli wtedy długo walczyć o odszkodowanie. Jeżeli jednak nam się nie uda, to powinniśmy sprawę jak najszybciej skierować do odpowiednich organów, oczywiście dołączając do tego protokół powypadkowy i czekać na rozstrzygnięcie, które powinno być dla nas pozytywne.

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Polak, który został poszkodowany po kolizji w Niemczech ma prawo samodzielnie wybrać rzeczoznawcę samochodowego w celu określenia wartości zniszczonego pojazdu oraz uzyskania pomocy przy wypłaceniu odszkodowania. Bez profesjonalnej pomocy problem kolizji w Niemczech z pewnością jeszcze bardziej się skomplikuje, ponieważ sami nie poradzimy sobie z tą sytuacją, nie znając prawa niemieckiego. Oprócz odszkodowania z OC mamy także prawo do innych roszczeń z tytułu odszkodowania.

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Firma MOTOEXPERT pomoże nam skutecznie wywalczyć takie rekompensaty po kolizji w Niemczech. Należy nam się zwrot udziału własnego w szkodzie oraz odszkodowanie Autocasco. Kolizja w Niemczech z pewnością narazi nas na koszty bezpośrednio związane z wypadkiem. Należy do nich odholowanie auta, koszty biletów, noclegów na terenie Niemiec oraz transportu dodatkowego. Gdy przedłożymy oryginalne rachunki oraz udokumentujemy, że musieliśmy takie koszty ponieść w związku z kolizją w Niemczech możemy starać się o zwrot poniesionych kosztów dodatkowych. Mamy także prawo do odzyskania kosztów zniszczonych przedmiotów dodatkowych, które uległy uszkodzeniu podczas kolizji w Niemczech. Sprawa dotyczy w szczególności odzieży, zegarków, aparatów, radia, telefonu oraz bagażu.

Wycena szkod

po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Mamy również prawo ubiegać się o zwrot kosztów postoju pojazdu powypadkowego, gdzie ceny za dobę takiego postoju są zazwyczaj wysokie. Wszystkie dodatkowe koszty, o które będziemy się ubiegać, muszą być należycie udokumentowane. Pomoc prawną i techniczną zapewni nam firma, która będzie w naszym imieniu występować o odszkodowanie po kolizji w Niemczech. Należy także pamiętać o tym, że w przypadku całkowitej szkody, gdzie trzeba będzie kupić i zarejestrować nowy pojazd, wydatki jakie poniesiemy na rejestrację oraz tablice rejestracyjne również mogą zostać nam zwrócone. Podobnie jak koszty opłaconej akcyzy za nowy pojazd. Polak może wystąpić o zwrot kosztów importu części, kosztów leczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu oraz utracone zarobki za czas, w którym poszkodowany nie mógł być w pracy. Można także wystąpić o zadośćuczynienie za efekty kolizji.

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Wypadek drogowy (samochodowy) lub kolizja w Niemczech

Co należy zrobić w razie wypadku drogowego w Niemczech? Po pierwsze należy zatrzymać się i udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy. Bardzo ważne jest zabezpieczenie miejsca wypadku, niezbędny okaże się trójkąt ostrzegawczy i światła awaryjne w celu ostrzeżenia nadjeżdżających pojazdów. Następnie powinno się zwerbować uczestników ruchu do pomocy i odblokować ruch drogowy poprzez zjechanie, bądź zepchnięcie pojazdu na pobocze drogi. Ważnym działaniem w razie wypadku drogowego lub kolizji na terenie Niemiec jest wezwanie policji, od której otrzymamy zaświadczenie potwierdzające opisaną wersję zdarzeń. W przypadku, gdy polski nie kierowca nie może porozumieć się z niemiecką policją z powodu nieznajomości języka itp. ma on prawo skorzystania z pomocy tłumacza. Ekspert z centrali MOTOEXPERT bezpłatnie przetłumaczy policji podane przez polskiego poszkodowanego informacje. Następnym działaniem po wypadku drogowym lub kolizji w Niemczech jest spisanie danych jej uczestników, a następnie podpisywanie dokumentów. Należy pamiętać, by nie podpisywać dokumentów, których treść jest niezrozumiała, bądź nieczytelna. Powinno się opisać jedynie przebieg wypadku. Po tym wszystkim następuje wezwanie pomocy drogowej. Niesprawny pojazd powinien zostać przetransportowany do najbliższego warsztatu samochodowego lub na parking. Koszt usługi w Niemczech wynosi 150 – 400 euro. Pomoce drogowe zwykle żądają natychmiastowej zapłaty za usługę. Jeśli jednak usługę wykona jedna z 330 partnerskich pomocy drogowych znajdujących się na liście MOTOEXPERT, wówczas nie ma konieczności płacenia tych kosztów. Informacje dotyczące partnerskich pomocy drogowych MOTOEXPERT uzyskuje się dzwoniąc do centrali MOTOEXPERT na numer + 49 911 9646 455. Pod tym numerem można uzyskać także bezpłatne porady rzeczoznawcy. W przypadku niezawinionej szkody po wypadku w Niemczech poszkodowany może zlecić rzeczoznawcy samochodowemu wykonanie niezależnej opinii powypadkowej, służącej ustaleniu szkód powypadkowych. Rzeczoznawcy MOTOEXPERT, w przeciwieństwie do reszty rzeczoznawców, nie żądają zapłaty z góry. Za usługę płaci towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku w Niemczech. Dzięki rzeczoznawcom samochodowym i adwokatom z centrali MOTOEXPERT wypadek samochodowy nie będzie sprawiał wielu problemów, ponieważ są oni ekspertami i profesjonalistami.

Kolizja samochodem w Anglii a konsekwencje prawne

Kolizja samochodem w Anglii zawsze wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności związanych między innymi z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dopełnienie tych formalności, zwłaszcza w języku obcym, wiąże się z wieloma trudnościami, których pokonanie nie zawsze jest łatwe nawet, jeśli osoba uważa, że stosunkowo dobrze sobie rodzi z językiem, zwłaszcza w tak zwanej potocznej mowie. Kolizja samochodem w Anglii może oznaczać również problemy związane z uzyskaniem odszkodowania, jeśli okaże się, że do wypadku doszło z naszej winy. Kolizja samochodem w Anglii nawet, jeśli nie jest wypadkiem, w którym poważnie ucierpiały inne osoby, zawsze pociąga za sobą określone konsekwencje prawne. Osoba musi liczyć się z koniecznością przyjęcia mandatu karnego oraz z tym, że – podobnie jak w Polsce – może otrzymać punkty karne, które obciążają jej konto i tym samym mogą się przyczynić do utraty przez kierowcę uprawnień do prowadzenia auta. Kolizja samochodem w Anglii oznacza również problemy związane z naprawą samochodu. Bez względu na to, jak poważne będą jej rozmiary, to kierowca musi się liczyć z tym, że koszty związane z naprawą samochodu będą zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Kierowcy muszą pamiętać również o tym, że kolizja samochodem w Anglii może oznaczać problemy związane z możliwością wykonywania przez nich dalszej pracy zawodowej. Obrażenia, które może odnieść osoba podczas wypadku mogą się okazać bardzo poważne, natomiast koszty związane z leczeniem, niekoniecznie muszą być pokrywane w ramach posiadanego ubezpieczenia. W efekcie kolizja samochodem w Anglii może pociągnąć za sobą bardzo poważne konsekwencje, o których wcześniej dana osoba nie myślała. Pomimo tego, że osoba przebywa w Anglii legalnie, posiada ubezpieczenie, oraz wykupiła OC oraz NWW, to jednak kolizja samochodem w Anglii może stać się podstawą do uruchomienia bardzo wielu procedur prawnych. Dlatego też wszyscy kierowcy, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji prowadzić samochodów w ruchu lewostronnym, powinni bardzo dobrze się zastanowić zanim zdecydują się na prowadzenie auta. Kierowcy muszą mieć świadomość tego, że zawsze, kiedy podejmują decyzję o tym, że będą prowadzić auto, to przyjmują na siebie bardzo dużą odpowiedzialność. Spowodowanie przez nich kolizji nawet, jeśli jej konsekwencje są nieduże, zawsze pociągają za sobą określone skutki prawne.

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Dla wielu kierowców naprawa szkód po wypadku samochodowym za granicą to spore utrapienie, dlatego też z całą pewnością trzeba się tym zająć możliwie jak najszybciej i najlepiej z pomocą doświadczonego specjalisty. Aby z kolei otrzymać należności z tytułu odszkodowania pozwalające na dokonanie naprawcy szkody warto również zasięgnąć pomocy lub porady fachowca (adwokata lub rzeczoznawcy samochodowego), który mógłby pomóc nam w uzyskaniu lukaratywnej kwoty odszkodowania.

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomo Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości fakt, że wypadek samochodowy za granicą to niezwykle poważna sprawa, dlatego też warto jeszcze na miejscu zdarzenia spisać ze sprawcą wypadku samochodowego za granicą co najmniej odpowiedni protokół powypadkowy lub najlepiej wezwać Policję, co może nam przynieść spore korzyści. Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby uzyskać odszkodowanie, za które będzie można pokryć wszelkie niezbędne naprawy, a do tego warto oczywiście dążyć nawet po niewielkiej kolizji lub stłuczce. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że jeśli byliśmy ofiarami wypadku samochodowego za granicą to kłopoty będzie miał jego sprawca, a nie ofiara, zatem o naprawę szkód nie musimy się wówczas zbytnio martwić, po warunkiem, że załatwimy wszystko odpowiednio pod kątem formalnym.


Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze Widać więc wyraźnie, za co powinniśmy się konkretnie zabrać w pierwszej kolejności pod kątem formalnym, dzięki czemu wypadek samochodowy za granicą nie będzie nam się kojarzył tylko z negatywnymi emocjami i stratami materialnymi. Ubezpieczyciel sprawcy jest przecież zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy szkód w pojeździe, w związku z czym nie może zostać nie wypłacone nam odszkodowanie z polisy OC sprawcy niezawinionego przez nas wypadku drogowego. Dlatego też wypadek samochodowy za granicą nie powinien być lekceważony, ponieważ tylko dzięki dopełnieniu kwestii formalnych możemy liczyć na uzyskanie pieniędzy na naprawę szkód. Z pewnością nie chcielibyśmy naprawiać pojazdu samodzielnie tj. na własny koszt, skoro to my byliśmy ofiarami niezawinionego wypadku samochodowego za granicą. Jeśli sprawą zajmie się fachowiec w tej dziedzinie, na pewno wskaże nam co powinniśmy zrobić, aby cała sprawa zakończyła się dla nas w stu procentach pomyślnie i możliwie jak najszybciej.

Wycena szkod po wypadku i kolizji drogowej w Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg Sulzbach Hirschau Weiden Pegnitz- Pomoze

Opinia techniczna w Niemczech – Wycena szkód powypadkowych

Rzeczoznawca Samochodowy Amberg

Rzeczoznawca Techniki Samochodowej w Ambergu

anigif

KONTAKT:

E-Mail:  post@motoexpert.de

Tel. +49 (0) 160 3388 333

MÓWIMY PO POLSKU !!!